Застосування глини

Застосування глини – один із методів  природнього  оздоровлення організму . В наш час все більше людей, зіткнувшись з проблемами зі здоровям, звертаються до методу народної медицини пелоїдотерапії  (від грецькогo pelos – глина, болото) – лікування грязеподібними речовинами. Це обумовлено безпечністю, ефективністю та дешевизною даного природного продукту, який не має протипоказань до застосування. На сьогоднішній день найкращою для використання в оздоровчій та косметологічній практиці є голуба ( блакитна) кембрійська глина.

Глина має магнітну структуру. Вона концентрує в собі сонячний і живильний магнетизм повітря та води, тому її  вплив перевищує дію інших елементів. Знаменитий цілитель з Болгарії Іван Йотов вважає, що голуба глина «вирівнює» біополе людини, а його відомі слова «Глина – дар Божий, за допомогою якого людина може  відновити своє здоров`я» стали крилатою фразою для багатьох людей. В різній кількості в ній присутні майже всі елементи  таблиці  Менделєєва.

Механізм цілющої дії глини полягає в тому, що вона має однакове вібраційне поле зі здоровими клітинами  людини,тому глина примушує хворі клітини, що мають іншу частоту, вібрувати  як здорові, чим допомагає організму позбутися  від шкідливих стуктур, що перешкоджають нормальному функціонуванню. Глина оновлює клітини та укріпляє імунітет.  Головною лікувальною властивістю глини є адсорбуюча дія – вона зв’язує мікротоксини, поглинає шлаки,тяжкі метали, яди,  радіонукліди та інші шкідливі елементи і виводить їх із організму. Вона володіє дивовижними лікувальними властивостями: має антитоксичну, бактерицидну, пом’ягчуючу, тонізуючу та антистресову дію, сприяє розгладжуванню зморщок, ліквідує зайву жирність волосся, сприяє регресу вугревого висипу. Також застосування голубої кембрійської глини сприяє омолоджуванню клітин, очистці організму та його тканин. Її можна використовувати з лікувальною, профілактичною , та загальноукріплюючою метою.

зі шпателем
ромашка
line-pattern2
round-pattern

Голуба глина в косметології

Голуба косметична глина — добре всім відомий і ефективний натуральний засіб для догляду за шкірою, це один із найпопулярніших компонентів доглядової косметики. Її додають у маски та суміші для обгортання, мило, шампуні. Глина омолоджує шкіру, надає їй свіжого та сяючого вигляду. До складу голубої (блакитної) глини входить окис кремнію, який стимулює вироблення колагену та сприятливо впливає на судини. Тому глину можна використовувати у косметичних засобах від зморшок та целюліту.

А частинки алюмінію, які є у її складі допомагають позбавитись прищів. Марганець, магній, мідь і цинк мають знезаражувальні властивості і стимулюють вироблення кератину.

Глина в складі масок для обличчя очищає шкіру, усуваючи мертві клітини, прибирає плями, почервоніння та лущення. Також глина здатна ввібрати надлишки шкірного сала та виділення потових залоз.

Косметична голуба глина містить мінеральні солі, азот, калій, кальцій, залізо, магній і підходить для всіх типів шкіри: очищає жирну шкіру, освіжає нормальну та живить суху, а блакитний відтінок надають такі компоненти, як кадмій і кобальт, але в її основі все той же каолініт.

Голуба (блакитна) глина відмінно розгладжує дрібні мімічні зморшки, зволожує шкіру, освітлює пігментні плями. Це чудовий засіб для догляду за волоссям, оскільки він зміцнює волосяні цибулини.

До складу блакитних глин може входити срібло, що сприяє швидкому загоєнню дрібних ранок. Голуба глина підійде для чутливої шкіри.

Для косметичних масок проти вугрового висипу та зморшок глину змішують з огірковим, томатним чи виноградним соком, а для пом’якшувального крему — з оливковою олією.

Використання голубої глини в медицині (глино терапія)

ГЛИНОЛІКУВАННЯ (лат. bolucotherapia грец. bolos — глина + therapeia — лікування) — один із найдавніших природних методів лікування, що базується на використанні природної глини з лікувальною метою. З давніх часів люди запозичили досвід лікування голубою глиною від тварин, які застосовують її як зовнішньо (при ранах), так і внутрішньо (для очищення від паразитів). Звичай їсти глей (глину голубу) з лікувальною метою зберігся в деяких країнах Південно-Східної Азії, Мексиці, Індії, Єгипті. Лікувальні властивості глини описані в роботах грецьких лікарів Діоскорида, Плінія Старшого, Галена. Авіценна описав 12 видів глин для лікування близько 100 різних захворювань. М. Поло повідомляв про лікування малярії голубою (блакитною) кембрійською глиною. У роки Першої світової війни глину застосовували у французькій армії для профілактики дизентерії. Німецькі лікарі успішно лікували глиною азіатську холеру, плеврит, перитоніт, катар, захворювання сечового міхура, жовчнокам’яну хворобу. С.П. Боткін та його співробітники використовували глинолікування при захворюваннях серцево-судинної системи, жовчного міхура, щитовидної залози. Основою лікувального ефекту глини є її поглинаючі властивості. Особливості структурної решітки глини дозволяють притягувати та розміщувати на своїй поверхні велику кількість шкідливих речовин, які накопичуються у тканинах і не виводяться з організму через кров. Завдяки бактерицидним властивостям голубої глини її застосовують при ентериті, коліті, кишкових кольках, гастриті, запорах, випадінні прямої кишки, геморої, колібактеріозі, паразитарних кишкових захворюваннях.. Разом із цим глина збагачує організм корисними мінеральними речовинами, тому вона успішно використовується у лікуванні в нетрадиційній медицині та не має протипоказів. Допоможе при лікуванні таких захворювань: рак різної локалізації, лейкоз, доброякісні пухлини, аденоїди, поліпи, зоб, запалення та збільшення лімфовузлів, малокрів’я, головний біль, атеросклероз, паралічі, нервові розлади, епілепсія, хвороби головного мозку, запалення вуха, очні захворювання, гінекологічні хвороби ( такі як мастит, мастопатія, випадіння матки, фіброміома, поліпи, кисти, нерегулярні менструації, вагініт, білі), цукровий діабет, хвороби печінки, жовтуха, хвороби нирок та сечового міхура, хвороби серця, бронхіти, пневмонії, плеврити, туберкульоз, кашель, кровохаркання, нежить, гайморит, носові кровотечі, ангіни, шкірні захворювання (екзема, псоріаз, рожа, бородавки), облисіння, рахіт, артрит, ревматизм, шпори, травми, варикозне розширення вен, хвороби кісток та суглобів, виразки та інше.

Глину застосовують у вигляді примочок, компресів, присипок, пасти, мазі, ванн, обгартування, перев’язки, клізми, а також готують глиняну воду та приймають внутрішньо.

Використовується при лікуванні та профілактиці грибкових та бактеріальних інфекцій шкіри ніг, зменшує пітливість стоп, позбавляючи неприємного запаху.

Завдяки вмісту кремнію голубу глину використовують при атеросклерозі, туберкульозі, розсіяному склерозі, для сповільнення старіння організму. Наявність у глині магнію, заліза та кальцію дозволяє використовувати її при астенії, анемії, злоякісних пухлинах.

Найбільш широко як профілактичний, оздоровчий та лікувальний засіб глину застосовують зовнішньо: примочки, пов’язки, припарки, компреси, ванни, очисні маски та ін. Для процедур глину готують таким чином: добре висушують її на сонці, потім розтирають у порошок. Заливають його свіжою чистою водою, ретельно розмішують, розтираючи грудочки, що утворюються. Однорідну масу консистенції мастики («тісто») використовують для приготування «коржиків», примочок, масок, додають до ванн, натираються та обгортаються нею.

При ревматизмі до ванн додають разом глину та морську сіль. Внутрішньо застосовують лише жирну глину, не обпалену, без домішок піску.

Глина очищає організм, нейтралізує токсини, регулює діяльність ендокринних залоз (в одних випадках стимулює, а в інших — знижує їх активність). Перед внутрішнім використанням глину стерилізують (висушують в спеціальних печах або на тривалий час виставляють на сонце).

Як вже говорилося, до складу блакитної глини входять сполуки кремнію, кремнезем, а це саме те, що потрібно для боротьби з целюлітом. Розвести блакитну глину у воді із температурою 50-60 градусів. Розм’якшити глину до однорідної маси. Легким масажем розім’яти ділянки тіла, охоплені целюлітом. Потім ретельно із силою втирати глину на ці ділянки. Чи не завадило б додати в розчин глини трохи меду. Можна обернутися або щільною не білою тканиною чи поліетиленом. Тканина потім відмивається. Перебувати в цій масці близько години. Коли глина почне висихати, ви відчуєте ефект стягування шкіри. Нам пишуть, що, застосовуючи глину 2-3 місяці, шкіра помітно розгладжується. Зникає бугристість та набряки.

При внутрішньому використанні глина, за результатами досліджень, здатна адсорбувати не лише гази та отрути, а й віруси, патогенні мікроби та усувати запалення. Чайну ложку глини розводять у склянці чистої води та поволі п’ють дрібними ковтками перед їдою; при деяких захворюваннях припустиме її підвищення до 2–3 чайних ложок, при запорі знижують дозу глини, але збільшують кількість води. Перший курс лікування — 3 тиж, наступні курси по 10 днів проводять 1 раз на місяць.

Використання глини з лікувальною метою слід проводити під контролем лікаря.

.
round-pattern4
з листком
ромашка
line-pattern2
round-pattern

Глина для тварин

Здавна глиною лікують тварин, підмішуючи її в корм та питво, роблять примочки та ванни, покривають товстим шаром тіло. Купаючись у пилу чи брудних калюжах, тварини лікуються.

Глиняний басейн для шиншил необхідний для проведення процедур очищення хутра. Ці маленькі пухнасті звірята потребують щоденного прийняття глиняних ванн. Така процедура допомагає отримувати шерсть та чутливу шкіру звіра у належному стані. Дрібні пилинки здатні проникнути через густу вовну вихованця до шкіри та очистити її, не травмуючи і не завдаючи шкоди.

Блакитна глина допомагає позбутися від токсинів і шлаків, а й активно віддає корисні мінеральні елементи. Таким чином поліпшується живлення і робота тканин, м’язів і зв’язок ніг коня. А завдяки впливу алюмінію, в м’язах після навантажень нейтралізується кислота, що знижує такі неприємні наслідки інтенсивних тренувань як втома, крепатура (синдром відкладеної м’язового болю) і т.д. На травми компрес з блакитної глини впливає як асептична пов’язка, прискорюючи загоєння.

При грамотному використанні блакитна глина:

  • допомагає доглядати за суглобами, зв’язками і копитами коня,
  • охолоджує ноги після роботи,
  • допомагає зміцнити м’язи і сухожилля,
  • зволожує копитний ріг,
  • допомагає попередити ревматичні процеси,
  • нормалізує кровообіг в тканинах

Глина для штучних водойм та акваріумів)

Для застосування у штучних водоймах використовують суміш бентонітових та монтморолонітових глин, які є багатим джерелом природних мінералів та мікроелементів.

Відомо, що в процесі життєдіяльності, мешканці декоративних штучних озер використовують велику кількість мінеральних речовин та мікроелементів. У природних умовах ці частинки поповнюються за рахунок паводкових вод, які буквально несуть із дощовими потоками величезну кількість розчинених мінералів.

У штучних водоймах ми зможемо поповнювати цей недолік за рахунок внесення гранульованого порошку блакитної глини, який сприятливо відбивається на стані води, а також мешканців ставка. Також дані гранули дозволяють не тільки заповнити мінеральний баланс у ставку, а й пов’язати іони важких металів, пестициди та інші токсичні речовини, осаджуючи їх на дні водойми, звідки вони потрапляють у механічний фільтр та видаляються під час його очищення. Все це значно підвищує якість та прозорість води.

Акваріумні рослини потребують регулярного добрива, як будь-який тип наземних представників флори. Глина в акваріум – універсальне підживлення, яке відрізняється своєю доступністю і простотою у використанні. Справжня криниця корисних мікроелементів та мінералів, вона стане чудовим підживленням для рослин у воді.

round-pattern4
з листком
ромашка
line-pattern2
round-pattern

Мило з голубою глиною

Глина – один з кращих натуральних компонентів, який особливо добре проявляє себе в миловарінні. Глину можна додавати як в мило з основи, так і в мило з нуля. У будь-якому випадку воно буде виконувати скрабуючі і цілющі функції. Особливо добре таке мило використовувати для жирної і проблемної шкіри.

Домашнє самогоноваріння та виноробство

Самогоноваріння починається з виготовлення браги. Саме від її якості буде залежати колір, прозорість, запах готового алкоголю. Для того щоб отримати дійсно якісний самогон, брагу необхідно ретельно освітлити.

Для цього можна використовувати кілька різних речовин, одним з яких є бетоніт, що володіє високим рівнем абсорбуючого впливу. З браги видаляє всі шкідливі домішки, покращує аромат напою, а також істотно освітлює його.

Освітлення браги голубою глиною, має свої незаперечні переваги:

  • градус браги, а в подальшому і самогону не знижується, через нейтральний рівень кислотності бетоніту;
  • глиняна ректифікація (посвітління) дозволяє видалити неприємний аромат напою, що виникає при перегонці браги через спеціальний куб;
  • саме бетоніт дозволяє повністю нейтралізувати неприємний дріжджовий запах;
  • така ректифікація дозволяє освітлити брагу в 3, а то і в 5 разів, зробивши її практично прозорою;
  • це речовина повністю безпечно для організму і не робить ніякого негативного впливу на організм людини, ні на якість самого напою;
  • бетоніт дозволяє істотно прискорити випадання осаду і одночасно знижує концентрацію сивушних масел в напої.
round-pattern4
з листком